/  Aktualności   /  Sztuczna inteligencja a wsparcie nauczyciela
Sztuczna inteligencja a wsparcie nauczyciela

25.10.2023 wykładowcy Uczelni Lingwistyczno-Technicznej wzięli udział w warsztatach pt.: Sztuczna inteligencja a wsparcie nauczyciela.

Celem takiego warsztatu jest zwiększenie świadomości na temat sztucznej inteligencji i jej wpływu na edukację. Podczas prezentacji wyjaśnione zostało, czym dokładnie jest sztuczna inteligencja oraz zostały omówione różne narzędzia, które mogą być wykorzystane przez studentów i wykładowców.

Przykładowe narzędzia sztucznej inteligencji mogą obejmować zaawansowane systemy oceny i diagnozy studentów, które wykorzystują algorytmy uczenia maszynowego do analizowania wyników testów i innych materiałów edukacyjnych. Dodatkowo, istnieją również aplikacje i platformy e-learningowe, które korzystają ze sztucznej inteligencji, aby dostosować materiały dydaktyczne do indywidualnych potrzeb studentów.

W czasie warsztatu omówione zostały również możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji przez wykładowców. Dzięki narzędziom opartym na sztucznej inteligencji, wykładowcy mogą np. automatycznie oceniać prace studentów, tworzyć spersonalizowane plany zajęć, monitorować postępy studentów i reagować na ich potrzeby edukacyjne.

Wartością dodaną tego typu warsztatów jest podkreślenie zalet i potencjalnych korzyści, jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja. Można było dowiedzieć się o możliwych wyzwaniach i ograniczeniach, które należy wziąć pod uwagę przy implementacji sztucznej inteligencji w środowisku edukacyjnym.

Podsumowując, celem warsztatu było przekazanie uczestnikom wiedzy na temat sztucznej inteligencji i zachęcenie do eksploracji narzędzi i możliwości, jakie oferuje w sektorze edukacji uczelni wyższych.

Organizatorem warsztatów był Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Szkolenie zostało zrealizowane za pośrednictwem transmisji na kanale YouTube.