Filologia angielska

Oferta studiów
  /  Studia I stopnia  /  Filologia angielska

FILOLOGIA ANGIELSKA - STUDIA I STOPNIA

Studia
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Przasnyszu
Organizator:
Rodzaj studiów:
Studia licencjackie - Filologia angielska

Więcej informacji o studiach

Znajomość języka angielskiego jest aktualnie nieodzowna do swobodnego porozumiewania się w różnych częściach świata. Angielski jest językiem biznesu, rozrywki, nauki i sztuki. Jeśli interesuje cię filologia angielska, to studia na tym kierunku będą okazją do poszerzenia wiedzy oraz zdobycia umiejętności niezbędnych do skutecznego porozumiewania się i otrzymania atrakcyjnej posady.

 

FILOLOGIA ANGIELSKA – STUDIA LICENCJACKIE

 

Sam/a zadecydujesz o zakresie wiedzy, który chcesz w szczególności zgłębiać. Nasza profesjonalna kadra, składająca się z doświadczonych specjalistów, zadba o przekazanie ci wiadomości w sposób efektywny, interesujący i przyjemny. Studia filologiczne otworzą ci liczne drogi kariery zawodowej, a także pozwolą realizować twoje pasje.

 

FORMA STUDIÓW

 

Studia są prowadzone w formie stacjonarnej, niestacjonarnej oraz niestacjonarnej (studia online).

 

W trybie niestacjonarnym studia odbywają się w formie zjazdów weekendowych (sobota, niedziela).

 

Studia niestacjonarne I i II stopnia prowadzone są z użyciem metod pracy zdalnej i na odległość.

 

Dzięki różnorodnym formom prowadzenia zajęć możesz z łatwością dopasować uczestnictwo w nich do swojego życia prywatnego i zawodowego.

 

Tytuł licencjata i gruntowne wykształcenie zdobędziesz bez konieczności wychodzenia z domu.

 

Filologia angielska online nie jest u nas nowością. Nauczanie zdalne wprowadziliśmy wsłuchując się w potrzeby naszych studentów. Dzięki formie zajęć online mogą oni oszczędzić czas i pieniądze związane z dojazdami na zajęcia, nie rezygnując przy tym z wysokich standardów nauczania.

 

Wieloletnie doświadczenie w zakresie nauczania zdalnego sprawia, że nie borykamy się z problemami technicznymi i programowymi, co jest bolączką uczelni zmuszonych do zmiany formy. Dla nas filologia angielska on-line jest standardem od lat.

 

 

SPECJALIZACJE NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA

Proponujemy nowoczesne studia filologiczne na poziomie uniwersyteckim. W ramach specjalności filologia angielska, student może wybrać jedną z poniższych specjalizacji:

 

Filologia angielska nauczycielska

 

Jeśli czujesz, że chciałbyś dzielić się swoją wiedzą z innymi i nauczać języka obcego – wybierz specjalizację nauczycielską. Dzięki nam zdobędziesz kwalifikacje, które pozwolą Ci pracować w placówkach szkolno-wychowawczych czy prowadzić kursy językowe, także za granicą — Twoje uprawnienia będę respektowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dzięki studiom w Uczelni Lingwistyczno-Technicznej uzyskasz nie tylko wiedzę merytoryczną w zakresie nauczania języka obcego, ale także kompetencje z zakresu psychologii czy dydaktyki, które sprawią, że Twoja praca stanie się przyjemnością.

Zdobędziesz wiedzę lingwistyczną, a także przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne do pracy z uczniami w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania.

 

Filologia angielska tłumaczeniowa

 

Jeśli Twoim marzeniem jest praca w firmie międzynarodowej lub chcesz pracować w charakterze tłumacza – wybierz profil tłumaczeniowy. Podczas studiów zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci tłumaczyć różnego rodzaju teksty (teksty literackie, publikacje prasowe i Internetowe i wiele innych). W trakcie zajęć nauczysz się jak korzystać z komputera i Internetu w czasie pracy tłumacza. Przygotujemy Cię także do tłumaczeń specjalistycznych. W tym zakresie zmierzysz się z tekstami związanymi z medycyną, prawem, mediami, ekonomią, sztuką czy techniką. Razem z nami spełnisz swoje marzenia, z łatwością odnajdziesz się na rynku pracy.

 

Będziesz mieć możliwość podjęcia współpracy zarówno z podmiotami wymagającymi przekładów pisemnych (np. wydawnictwa, biura tłumaczeń), jak i z firmami mającymi stały kontakt osobisty lub telefoniczny z zagranicznymi partnerami, co wymagać będzie tłumaczeń w locie. Istotny okaże się refleks i świetna znajomość niuansów językowych. Bądź profesjonalistą i studiuj z nami!

 

Język angielski w biznesie

 

Celem studiów na specjalności język obcy w biznesie jest nauczenie studentów, aby pozyskali umiejętności niezbędne do pracy w angielskojęzycznym środowisku biznesowym, a także przygotowanie nauczycieli i wykładowców do nauczania języka biznesowego.
Program nauczania koncentruje się na zrozumieniu terminologii i frazeologii języka biznesowego, rozumieniu i analizowaniu specjalistycznych tekstów, a także opanowaniu zasad, form i stylów różnych tekstów przygotowanych na potrzeby firm. Wykłady rozszerzające specjalistyczną terminologię i znajomość podstaw zarządzania, finansów, marketingu i prawa.

 

Ukończenie studiów na specjalizacji język obcy w biznesie możliwi ci zalezienie pracy w międzynarodowej firmie lub polskim przedsiębiorstwie, w obszarach związanych z eksportem i importem, marketingiem czy kontaktem z klientem. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom będziesz swobodnie poruszać się w anglojęzycznym środowisku biznesowym. Będziesz mieć ciągłą styczność z tekstami branżowymi, poznasz specyficzną frazeologię i terminologię języka biznesu.
Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak wykorzystać język angielski w biznesie studia te są właśnie dla ciebie. Poza umiejętnościami językowymi nabędziesz także wiedzę z zakresu zarządzania i finansów, prawa oraz marketingu. Otworzysz sobie drzwi do międzynarodowego biznesu, z nieograniczonymi możliwościami awansu i rozwoju.

 

PERSPEKTYWY ZAWODOWE — FILOLOGIA ANGIELSKA

 

Studia filologia angielska dadzą ci biegłą znajomość języka potocznego i specjalistycznego. Nauczysz się angielskiego na poziomie C1, poznasz kulturę narodów anglojęzycznych, dowiesz się jak wykorzystywać swoją wiedzę i umiejętności w praktycznych sytuacjach. Otrzymasz dyplom ukończenia wyższych studiów zawodowych na kierunku filologia. Naukę możesz kontynuować, wybierając studia magisterskie. Masz również szeroki wybór, jeśli chodzi o ofertę studiów podyplomowych.

 

Mając tytuł zawodowy licencjata, możesz ubiegać się o wymarzoną pracę w szkołach państwowych i prywatnych, w jednostkach prowadzących kursy językowe, w międzynarodowych korporacjach i polskich firmach realizujących import i eksport, w instytucjach samorządowych czy w biurach tłumaczeń i wydawnictwach. Możesz również założyć swoją własną firmę, działającą na którymś z wymienionych obszarów.

 

Lingwistyka angielska daje ci ogromne możliwości. Od nauczania, poprzez tłumaczenia i kontakty biznesowe aż po podróżowanie po świecie. Uniwersalność języka angielskiego sprawia, że mówi nim już niemal miliard ludzi.

 

Anglistyka w trybie online to świetny wybór dla tych kandydatów, którzy chcą zdobyć gruntowne wykształcenie w wygodny sposób, w oparciu o ciekawy program nauczania, podczas zajęć prowadzonych przez doświadczonych specjalistów. Dodatkowo treści ogólne i kierunkowe podawane są w sposób przystępny, interesujący i zapadający w pamięć. Dzięki temu lingwistyka angielska u nas może być formą realizacji pasji językowej, która z czasem przełoży się na realne korzyści w życiu zawodowym.

 

Studia związane z angielskim cieszą się ogromną popularnością. Przed dokonaniem wyboru uczelni warto jest sprawdzić opinie o niej i zaznajomić się szczegółowo z ofertą edukacyjną. Dzięki wysokiemu poziomowi nauczania i ciekawemu programowi studiów, zdobyty u nas licencjat angielski będzie oznaczał, że jesteś specjalistą na najwyższym poziomie.

 

INFORMACJE DODATKOWE

 

Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy licencjata potwierdzony dyplomem ukończenia wyższych studiów zawodowych na kierunku filologia. Podstawą nauczania w ramach kierunku filologia jest praktyczne kształcenie języka obcego, zorientowane na biegłą jego znajomość, bogactwo słownictwa potocznego i specjalistycznego.

Program kształcenia uzupełniają przedmioty z rozbudowanego bloku zajęć kształcenia kierunkowego i ogólnego, które absolwenta ULT mają wyposażyć w wiedzę i umiejętności wymagane przez współczesny rynek pracy.

 

SYLWETKA ABSOLWENTA

 

Dzięki nauce na naszej uczelni absolwenci:

  1. Uzyskają znajomość języka specjalności na poziomie C1.
  2. Uzyskają kwalifikacje zawodowe w ramach wybranego zawodu.
  3. Nabywają podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie językoznawstwa (z naciskiem na językoznawstwo stosowane) oraz w zakresie literaturoznawstwa i kulturoznawstwa.
  4. Rozwijają kulturę myślenia, umiejętność pracy w zespole.

Po ukończonych w ULT studiach licencjackich z zakresu filologii angielskiej absolwenci mogą podjąć pracę lub kontynuować edukację na studiach II stopnia na tym samym lub innym kierunku, bądź na wybranych studiach podyplomowych.

 

ZAPISZ SIĘ ONLINE

Zapisz się już teraz! Dostaniesz od nas więcej informacji.