Filologia niemiecka

Oferta studiów
  /  Studia I stopnia (licencjackie)  /  Filologia niemiecka

FILOLOGIA NIEMIECKA - STUDIA I STOPNIA

Studia
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu
Organizator:
Studia licencjackie - Filologia niemiecka

Więcej informacji o studiach

Język niemiecki nie od dziś jest popularnym kierunkiem nauczania. Obok angielskiego to jeden z tych języków, które pomagają nam w osiągnięciu sukcesu zawodowego. Umożliwia nam porozumiewanie się z nowymi osobami oraz poznawanie zupełnie nowych tematów, które nie zostały opracowane w języku polskim.

 

FILOLOGIA NIEMIECKA – STUDIA I STOPNIA (LICENCJACKIE)

Nasza profesjonalna kadra zadba o to, byś mógł pogłębiać swoją wiedzę i wchodzić na coraz wyższe poziomy biegłości w języku niemieckim. Ukończenie kierunku pozwala na znajomość języka na poziomie C1, który umożliwia swobodne i zaawansowane rozmowy. Możesz samodzielnie dobrać interesujący Cię obszar nauki w postaci specjalizacji.

 

FORMA STUDIÓW

Studia filologia germańska są prowadzone w formie stacjonarnej, niestacjonarnej oraz niestacjonarnej (studia online). Tryb niestacjonarny pozwala na odbywanie zajęć w formie zjazdów weekendowych (sobota, niedziela). Różnorodność oferty pozwala na dopasowanie uczestnictwa w studiach do własnego życia zawodowego oraz prywatnego i wybór optymalnego rozwiązania.

 

Studia niestacjonarne I i II stopnia prowadzone są z użyciem metod pracy zdalnej i na odległość.

 

Studia germanistyka online pozwalają na całkowitą niezależność studenta względem jego zamieszkania. Zajęcia przez Internet nie są dla nas niczym nowym – to opcja, która została wprowadzona z uwagi na potrzeby osób decydujących się na kształcenie w naszej placówce. To alternatywa dla klasycznej formy studiów, dzięki której można zaoszczędzić czas oraz pieniądze związane z dojazdami. Filologia niemiecka online pozwala na zdobycie tytułu licencjata i przygotowania do posługiwania się językiem na najwyższym poziomie bez wychodzenia z domu.

 

 

SPECJALIZACJE NA KIERUNKU FILOLOGIA NIEMIECKA

Nasze studia filologiczne to propozycja nauczania na poziomie uniwersyteckim. W ramach specjalności filologia niemiecka, student może samodzielnie wybrać jedną z poniższych specjalizacji:

 

Filologia niemiecka nauczycielska

 

Dla każdego, kto czuje, że chce chłonąć wiedzę na temat języka obcego i jednocześnie dzielić się nią z innymi, polecamy specjalizację nauczycielską. Podczas zajęć tego typu zdobędziesz kwalifikacje uprawniające Cię do pracy w placówkach szkolnych, a także do prowadzenia kursów językowych w Polsce i poza jej granicami. Uprawnienia, jakie zdobędziesz na Uczelni Lingwistyczno-Technicznej, są respektowane w całej Unii Europejskiej. Studia online z germanistyki pozwalają posiąść wiedzę teoretyczną na najwyższym poziomie – w tym wiedzę merytoryczną, która pozwoli Ci na nauczanie języka obcego.

Poza tym zyskasz przygotowanie psychologiczne i dydaktyczne, dzięki czemu Twoja praca zawsze będzie dla Ciebie przyjemnością. Specjalizacja nauczycielska na studiach online z germanistyki pozwala na podjęcie pracy z uczniami w różnym wieku, a także na różnym poziomie zaawansowania.

 

Filologia niemiecka tłumaczeniowa

 

Marzysz o karierze w firmie międzynarodowej? A może chciałbyś pracować w przyszłości jako tłumacz? Sprawdź ofertę naszej specjalizacji tłumaczeniowej z zakresu filologii niemieckiej. Ten kierunek pozwoli Ci na zdobycie umiejętności, które następnie dają możliwość tłumaczenia wszelkich tekstów (od literackich, przez publikacje internetowe, aż po prasowe, a także wiele innych).
Zajęcia przygotują Cię do korzystania z komputera i Internetu, co jest niezbędne w pracy tłumacza, a także pomogą Ci w zdobyciu kompetencji z zakresu tłumaczeń specjalistycznych. To właśnie ten zakres będzie opierał się o teksty związane z różnymi dziedzinami, w tym medycyna, prawo, ekonomia, sztuka czy technika.

 

Filologia niemiecka ze specjalizacją tłumaczeniową pozwoli Ci na bezproblemowe odnalezienie się na rynku pracy, daje bowiem ogromne możliwości zawodowe. Wśród zajęć, które czekają Cię po zakończeniu studiów, są współpracę z wydawnictwami, biurami tłumaczeń, a także z firmami, które wymagają kontaktu z zagranicznymi klientami czy partnerami. W takim przypadku niezbędne będzie tłumaczenie w locie, do którego konieczna jest duża swoboda językowa – zyskasz ją podczas naszych studiów online.

 

Język niemiecki w biznesie

 

Jeśli interesuje Cię praca w środowisku biznesowym, z pewnością wiesz, że niezbędne będą pewne umiejętności, dzięki którym łatwiej jest się odnaleźć w takim miejscu. Właśnie to zyskasz ze studiami filologia niemiecka na specjalizacji język w biznesie. To także możliwość przygotowania przyszłych nauczycieli i wykładowców do prowadzenia zajęć z zakresu języka biznesowego.
Sam program nauczania skupia się na przekazaniu niezbędnej wiedzy teoretycznej, dzięki której student zrozumie terminologię oraz frazeologię omawianego przedmiotu zainteresowania. Tym samym specjalizacja nauczy rozumienia i analizowania specjalistycznych tekstów, jednocześnie pomagając w opanowaniu zasad, form oraz stylów treści przygotowywanych na różne potrzeby firm. Dodatkowo język w biznesie pozwala na rozszerzenie kompetencji dzięki wykładom przybliżającym terminologię zarządzania oraz podstawy finansów, prawa czy marketingu.

 

Ukończenie studiów na tej specjalizacji daje szerokie możliwości na rynku pracy – absolwent nie będzie miał problemów ze znalezieniem zatrudnienia w międzynarodowych placówkach, obszarach, które są ściśle związane z eksportem i importem, a także kontaktem z zagranicznym klientem i marketingiem. Ciągle zdobywana wiedza podczas nauki filologii niemieckiej w konsekwencji pozwala na swobodne porozumiewanie się w języku obcym w niemieckojęzycznym środowisku biznesowym.

 

PERSPEKTYWY ZAWODOWE — FILOLOGIA NIEMIECKA

 

Studia filologia germańska pozwalają na zdobycie kompetencji językowych z zakresu niemieckiego na poziomie C1. Student ma możliwość nauki języka, poznanie jego zasad stylistycznych oraz gramatycznych, a także zobaczenie tradycji, kultury i historii państwa niemieckiego. Kompleksowa wiedza pozwala na zgłębienie tajników języka niemieckiego, co pozwala na znalezienie zatrudnienia w szczególności wśród zagranicznych pracodawców.

Zawodowy tytuł licencjata w zakresie filologii niemieckiej pozwala na aplikowanie na stanowiska w branży handlu, biznesu, ekonomii, gospodarki, a także finansów. Znajomość języka otwiera zupełnie nowe drzwi na ścieżce kariery, pozwalając na próbowanie zawodów, o których od dawna marzymy. Lingwistyka niemiecka to ogromne możliwości zawodowe pod kątem tłumaczeń, kontaktów z międzynarodowymi partnerami, nauczania w szkołach, a także samego podróżowania po świecie.
Germanistyka online to opcja przede wszystkim dla tych osób, które chcą uczyć się języka na wysokim poziomie od wysoce wyspecjalizowanej kadry akademickiej. Ciekawy program nauczania pozwala na jednoczesne nabywanie umiejętności w trakcie studiów i rozwijanie pasji do nauki języka.

 

INFORMACJE DODATKOWE

 

Absolwenci na koniec edukacji otrzymują tytuł zawodowy licencjata, który jest potwierdzony przez dyplom ukończenia wyższych studiów zawodowych na kierunku filologia niemiecka. Podstawą nauczania jest w tym przypadku praktyczne kształcenie języka obcego, umiejętności swobodnego operowania nim, a także bogactwo słownictwa potocznego i specjalistycznego przydatne zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym.
Program uzupełniany jest przez przedmioty umożliwiające kształcenie kierunkowe i ogólne. Dzięki nim każdy absolwent Uczelni Techniczno-Lingwistycznej posiada odpowiednią wiedzę oraz umiejętności pozwalające na bezproblemowe znalezienie pracy na każdym stanowisku.

 

SYLWETKA ABSOLWENTA

Dzięki nauce na naszej uczelni absolwenci:

  1. Kształcą język niemiecki, ogólny i specjalnościowy, do poziomu C1.
  2. Otrzymują niezbędne kwalifikacje zawodowe umożliwiające podjęcie pracy w danym zawodzie.
  3. Otrzymują podstawową wiedzę z zakresu językoznawstwa stosowanego, a także literaturoznawstwa i kulturoznawstwa.
  4. Uczą się pracy w zespole, rozwijając kulturę swojego myślenia.

Po zakończeniu studiów licencjackich na kierunku filologia niemiecka na Uczelni Techniczno-Lingwistycznej otrzymujesz szerokie możliwości zawodowe, dzięki którym podejmiesz wymarzoną pracę. Absolwenci mogą także kontynuować naukę na studiach II stopnia zarówno na tym samym, jak i na innym kierunku lub wybranych studiach podyplomowych.

 

ZAPISZ SIĘ ONLINE

Zapisz się już teraz! Dostaniesz od nas więcej informacji.