Budownictwo drogowe

Oferta studiów
  /  Studia I stopnia (inżynierskie)  /  Budownictwo drogowe

BUDOWNICTWO DROGOWE - STUDIA I STOPNIA

Studia
Studia podyplomowe - Budownictwo dróg i mostów

Więcej informacji o studiach

Studia inżynierskie na specjalności budownictwo drogowe zapewniają wykształcenie specjalistów, którzy w oparciu o nabytą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne są przygotowani do pełnienia różnych funkcji inżynierskich w branży ogólnobudowlanej i specjalistycznej. Specjalność budownictwo drogowe na kierunku Budownictwo skierowana jest do osób zainteresowanych projektowaniem, budową, eksploatacją, remontami oraz utrzymaniem dróg.

 

Specjalność przygotowuje do projektowania, budowy, modernizacji, remontów, utrzymania i eksploatacji oraz diagnozowania stanu technicznego obiektów, do których należą między innymi: drogi kołowe, skrzyżowania, węzły, elementy zagospodarowania dróg, lotniska i budowle inżynieryjne.

 

BUDOWNICTWO DROGOWE – STUDIA INŻYNIERSKIE

 

Budownictwo to branża przeżywająca dziś szczególny rozkwit. Powstające obiekty prywatne i inwestycyjne potrzebują infrastruktury, za pomocą której możliwe będzie bezproblemowe docieranie do nich. Aglomeracje miejskie poszukują nowych rozwiązań technicznych w zakresie poprawy płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wyzwaniem stają się nowe formy transportu – szybkie elektryczne hulajnogi, deskorolki i monocykle. Projektowanie dróg stało się wyzwaniem, zajęciem niepozostawiającym miejsca na nudę. Inżynier budownictwa nie będzie narzekał na brak pracy.

 

Jeśli fascynuje cię technologia budowy dróg, a przedmioty ścisłe nie sprawiały ci nigdy większych problemów – aplikuj online już dziś i wybierz budownictwo drogowe – studia dla ambitnych dające gwarancję pewnego zatrudnienia.

 

FORMA STUDIÓW

Studia budownictwo drogowe prowadzone są w trybie niestacjonarnym w module online, w formie zajęć weekendowych (sobota, niedziela). Daje to możliwość połączenia zdobywania wykształcenia z pracą zawodową oraz życiem osobistym.

 

W procesie nauczania zdobędziesz wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne w zakresie projektowania i utrzymania infrastruktury drogowej – dróg oraz drogowych obiektów inżynierskich. Poznasz wykorzystywane w tych procesach technologie, zapoznasz się z tajnikami inżynierii materiałów, z których powstają drogi. Dodatkowo otrzymasz informacje z zakresu zarządzania obiektami drogowymi i ich utrzymania oraz kierowania procesem inwestycyjnym od projektu aż po użytkowanie gotowego fragmentu drogi. W odpowiedzi na dynamiczny rozwój technologii kładziemy duży nacisk także na zapoznanie się z zagadnieniem inteligentnych systemów zarządzania ruchem drogowym.

 

Budowa dróg może stać się nie tylko zawodem, ale także prawdziwą pasją. Dołącz do grona zadowolonych studentów i spraw, by drogi i mosty nie miały dla ciebie tajemnic.

 

DLA KOGO

Studia inżynierskie na kierunku budownictwo dróg to świetny wybór zarówno dla osób, które widzą swoją przyszłość w obszarze budowy infrastruktury komunikacyjnej, jak i dla miłośników przedmiotów technicznych, którzy nie doprecyzowali jeszcze swoich dalekosiężnych planów.

Studia budownictwo drogowe otwierają przed tobą perspektywę ciekawej kariery, umożliwiają zdobycie doskonale płatnej pracy, a przy tym pozostawiają możliwość realizowania się w innych obszarach z zakresu inżynierii budowlanej.

Projektowanie inteligentnych skrzyżowań, budowa lotnisk, utrzymanie węzłów komunikacyjnych – wszystkie te zajęcia są w zasięgu naszych absolwentów.

Studia skierowane są do:

 • osób zainteresowanych tematyką budownictwa drogowego,
 • mających zamiłowanie do nauki przedmiotów ścisłych,
 • osób zainteresowanych projektowaniem, budową, eksploatacją, remontami oraz utrzymaniem dróg

 

 

PERSPEKTYWY ZAWODOWE – BUDOWNICTWO DRÓG I MOSTÓW

Czy przez myśl przebiega ci pytanie „Gdzie mogę pracować po studiach budownictwo drogowe”? Możliwych ścieżek kariery jest bardzo wiele i nie będziesz miał problemu ze znalezieniem odpowiedniej dla siebie.

 

Z chęcią zatrudnią cię przedsiębiorstwa budowlane i biura projektowe oraz pracownie konstrukcyjne. Możesz zostać pracownikiem firm zarządzających elementami infrastruktury komunikacyjnej, także w sektorze publicznym, w administracji rządowej lub samorządowej.
Jeśli marzy ci się kariera naukowa, rozejrzysz się za ofertą pracy w jednostkach badawczych i certyfikujących. Jeśli twoim drugim żywiołem jest handel, możesz trudnić się sprzedażą materiałów i usług w ramach poznanej branży.

 

Wreszcie masz możliwość założenia własnej, prężnie działającej działalności gospodarczej, w ramach której świadczyć będziesz usługi projektowe i konsultacyjne dla podmiotów prywatnych i publicznych.
Projektuj drogi i nadzoruj wykonanie planu. Doradzaj w zakresie modernizacji i remontów ulic i chodników. Podpowiadaj inteligentne rozwiązania usprawniające zarządzanie ruchem i poprawiające bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

 

Budownictwo dróg to nie kolejny modny kierunek stworzony z myślą o niezdecydowanych absolwentach szkół średnich – to specjalizacja dla osób inteligentnych, bystrych i kreatywnych, lubiących odkrywanie zależności, poszukiwanie odpowiedzi i znajdowanie najlepszych rozwiązań.

 

Absolwenci mogą podjąć pracę projektanta i wykonawcy z zakresu budownictwa ogólnego, wodnego, inwentarskiego, ziemnego oraz technicznej infrastruktury wsi i osiedli.

 

Miejsca pracy, w których są zatrudniani to:

 • w przedsiębiorstwach budowlanych
 • w biurach projektów
 • w urzędach administracji państwowej i samorządowej
 • prowadząc własne firmy budowlane
 • jednostki administracji i samorządu terytorialnego;
 • placówki naukowo-badawcze;
 • szkolnictwo na poziomie średnim i wyższym;
 • placówki usług handlowych materiałami budowlanymi i sprzętem budowlanym;
 • prywatne przedsiębiorstwa związane z branżą budowlaną i projektową;

 

SYLWETKA ABSOLWENTA

Budowa dróg studia inżynierskie rozwiną twoje zdolności matematyczne, techniczne i kreatywne. Nauczysz się czytać i tworzyć rysunek techniczny, rozumieć i projektować instrukcje i materiały informacyjne, przygotowywać dokumentację techniczną i korzystać z niej w sposób zgodny z zasadami sztuki budowlanej.

 

Zdobędziesz umiejętności związane z projektowaniem, wznoszeniem, konserwacją, modernizacją i utrzymaniem licznych obiektów w ramach infrastruktury komunikacyjnej. Będą to jedno i wielopasmowe drogi, różnego typu mosty, skrzyżowania i węzły komunikacyjne o odmiennym natężeniu ruchu i specyfice użytkowania.

 

Dzięki kompleksowej wiedzy będziesz pewien swoich umiejętności i nie doświadczysz problemów z decyzyjnością. Staniesz się cennym pracownikiem lub kompetentnym szefem.

 

Absolwenci studiów inżynierskich są przygotowani do pracy w:

 • pracowniach konstrukcyjno-projektowych,
 • zarządach dróg, ulic i mostów,
 • miejskich zakładach dróg i komunikacji,
 • miejskich przedsiębiorstwach komunikacyjnych, obwodach drogowych, zarządach dróg wojewódzkich i powiatowych,
 • kierowania wykonawstwem wszystkich typów obiektów budowlanych
 • nadzoru wykonawstwa budowlanego
 • organizowanie produkcji elementów budowlanych
 • współudziałów w projektowaniu obiektów użyteczności publicznej, przemysłowych i komunikacyjnych, przedsiębiorstwach wykonawczych z branży budowlanej.
 • pracy w administracji rządowej i samorządowej
 • kierowanie budową nowych dróg, ulic oraz innej infrastruktury komunikacyjnej
 • projektowanie i kierowanie robotami drogowymi w ramach remontów, utrzymania i naprawy nawierzchni dróg, ulic

 

Wybrane przedmioty realizowane w ramach specjalności:

 • Projektowanie dróg
 • Projektowanie i budowa drogowych obiektów inżynierskich
 • Technologia budowy dróg
 • Inżynieria materiałów drogowych
 • Utrzymanie i zarządzanie drogami
 • Inteligentne systemy zarządzanie ruchem drogowym
 • Kierowanie procesem inwestycyjnym

* Oferowane przedmioty mogą ulec zmianie – wynika to z faktu, iż są one dostosowywane do potrzeb rynku pracy.

 

ZAPISZ SIĘ ONLINE

Zapisz się już teraz! Dostaniesz od nas więcej informacji.