/  Aktualności   /  Publikacja „Współczesne spojrzenie na zmiany gospodarcze i kulturalne w Przasnyszu po 1989 roku” pod redakcją dr Elżbiety Sternal

„Świat trzeciej dekady XXI wieku ma zupełnie inne wyzwania niż te obowiązujące w momencie, gdy rozpadł się dwubiegunowy układ sił pod koniec lat 80. XX wieku. Inne dzisiaj stawiamy sobie cele, inne realizujemy wyzwania i innymi metodami powinniśmy rozwiązywać nabrzmiałe problemy społeczne. Dotyczy to także mniejszych ośrodków, takich choćby jak Przasnysz czy szerzej – powiat przasnyski.

I właśnie na te kwestie zwracają uwagę autorzy pracy wydanej staraniem Uczelni Lingwistyczno-Technicznej w Przasnyszu. Jest to jedna z pierwszych publikacji, które poruszają problematykę rozwoju społeczno-gospodarczego w skali mikro na północy Mazowsza.

Praca zredagowana przez wielu autorów jest bardzo pożyteczną publikacją, która może zainspirować lokalną społeczność do pogłębiania konkretnych badań nad zapotrzebowaniem młodych pokoleń mieszkańców Przasnysza. Tym bardziej, że ostatnie kilkanaście lat przyniosło wiele pożytecznych zmian w tym mieście, o czym zdaja się zapominać sami mieszkańcy. Może jest więc to zwiastun bardziej naukowego podejścia do analizowania rozwoju miasta, które przecież jest dobrem wspólnym wszystkich jego mieszkańców ?”