/  Blog   /  Jak znaleźć znajomych na studiach – 5 pomysłów

Jak znaleźć znajomych na studiach – 5 pomysłów

Studia to kolejny, ważny etap życia. Bardzo często związany jest z wyjazdem do innego miasta, zmianą otoczenia i usamodzielnieniem. To czas, gdy spotyka się nowych ludzi i nawiązuje przyjaźnie. Odległość, nowe obowiązki i aktywności, wpływają na to, że stare więzi bardzo często się rozluźniają. Brak bliskich osób obok i nowe wyzwania mogą wywoływać u młodych ludzi poczucie osamotnienia, zagubienia i stres. Jak znaleźć znajomych, zanim rozpocznie się rok akademicki, jak poznać ludzi na studiach, by nie czuć się wyobcowanym w nowym miejscu?

Jak poznać ludzi? Utwórz grupę na Facebooku

Jednym ze sposobów na to, jak poznać nowych ludzi, zanim jeszcze rozpocznie się rok akademicki, jest utworzenie grupy kierunku na Facebooku lub dołączenie do już istniejącej. To dobra opcja zarówno dla studentów dziennych, jak i zaocznych, czy też tych, którzy studiują online. Dla wszystkich, którzy kształcą się przez Internet to cenne źródło nowych znajomości wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach. Bez wychodzenia z domu można wymieniać poglądy i informacje na temat zajęć, wykładowców, czy po prostu porozmawiać na interesujące tematy. To też sposób, by wymieniać się notatkami, być na bieżąco ze sprawami uczelnianymi. Na grupowym czacie można prowadzić dyskusje z całym teamem, ale też kontaktować się prywatnie z poszczególnymi osobami. Internetowe znajomości bywają przenoszone są do realnego świata i rozwijane.

Gdzie poznać nowych ludzi? Imprezy integracyjne

Na początku roku akademickiego bardzo często odbywają się integracje. Studenci organizują wyjścia po zajęciach, by się lepiej poznać. Różnego rodzaju kluby studenckie zachęcają żaków, by uczestniczyli w imprezach np. wydziałowych, które inicjowane są również przez samorządy studenckie. Informacje na ten temat dostępne są w Internecie.

Jak znaleźć znajomych w nowym mieście? – koła naukowe

Wspólne zainteresowania to doskonała podstawa do tego, by zawrzeć znajomości. Osoby, które zastanawiają się, gdzie poznać nowych ludzi o podobnym hobby, mogą skorzystać z oferty kół naukowych. Na Uczelni Lingwistyczno-Technicznej odbywają się dodatkowe zajęcia filologiczne, które służą swobodnej wymianie myśli i poglądów, pogłębianiu zainteresowań. Dzięki nim można nie tylko poszerzyć wiedzę, podszkolić język, ale też czuć przynależność do danego zespołu. Jest to świetny sposób na to, jak poznawać nowych ludzi i rozwijać pasje.

Jak znaleźć nowych przyjaciół – wydarzenia organizowane przez uczelnie

Uczelnie same również stwarzają warunki do tego, by studenci nawiązywali miedzy sobą relacje. Przykładem mogą być różnego rodzaju wydarzenia. Doskonałym sposobem na to, jak poznać ludzi z obszaru szkolnictwa, mogą być warsztaty międzykulturowe czy targi edukacyjno-zawodowe, a także różnego rodzaju konferencje, pikniki i eventy. Szansą na poszerzenie kontaktów jest też np. uczestnictwo w wolontariacie.

Nowe znajomości z grup lokalnych

Po przeprowadzce do nowego miejsca można również wykorzystać grupy lokalne do nawiązywania nowych relacji nie tylko z osobami, z którymi się studiuje, ale też innymi, które mieszkają blisko. Sposobem na to, jak poznać nowych ludzi, jest śledzenie rozmaitych wydarzeń miejskich i uczestnictwo w nich. W dużych miastach organizowane są rozmaitego rodzaju spotkania i aktywności jak np. wspólne uprawianie jogi pod chmurką, organizowanie wieczorów filmowych, różne jarmarki, spotkania i zloty. Internet to medium, który ułatwia poznawanie nowych osób i kontakty ze znajomymi. Chcesz poznać inne elementy życia studenckiego? Zanim zaczniesz naukę na uczelni, dowiedz się więcej o tym, jak zwracać się do wykładowców oraz jak wygląda sesja na studiach.