Filologia niemiecka

Oferta studiów
  /  Studia II stopnia  /  Filologia niemiecka

FILOLOGIA NIEMIECKA - STUDIA II STOPNIA

Studia
Rodzaj studiów:
Studia magisterskie - Filologia niemiecka
Więcej informacji o studiach

 

FILOLOGIA NIEMIECKA – STUDIA MAGISTERSKIE

Niemcy są jednym z naszych sąsiadów, stanowią także najliczniejszą grupę mniejszości narodowej w Polsce, dysponującej nawet miejscami w Sejmie. Nie zaskakuje zatem, że kontakty polsko-niemieckie mają bogatą historię i z pewnością równie bogatą przyszłość. Wybór kierunku kształcenia filologia niemiecka II stopnia jest więc dobrą inwestycją w przyszłość, dającą liczne możliwości zatrudnienia, a także rozwijania hobby.

 

FORMA STUDIÓW

Oferujemy trzy tryby kształcenia na kierunku germanistyka II stopnia:

 

Stacjonarny – nauka w dni robocze, na terenie uczelni
Niestacjonarny – zjazdy weekendowe (sobota, niedziela)
Niestacjonarny (studia online) – wszystkie zajęcia prowadzone za pomocą platformy e-learningowej.

 

SPECJALIZACJE

Na studia magisterskie filologia niemiecka online i stacjonarnie zapraszamy przede wszystkim absolwentów studiów I stopnia na tym samym kierunku. Studenci będą mogli wybrać jedną z czterech specjalizacji.

 

Nauczycielska

Idealna dla osób o talencie pedagogicznym i chęci nauczania. Swoją pasją do języka obcego będziesz mógł dzielić się z innymi. W trakcie studiów podniesiesz znacznie własne kompetencje językowe, a swój zasób wiedzy poszerzysz także o zagadnienia związane z dydaktyką, pedagogiką i psychologią, zwłaszcza w kontekście nauczania. Otrzymasz dzięki temu pracę w szkołach różnego stopnia i typu, a także w placówkach pozaszkolnych prowadzących kursy językowe czy korepetycje. Zdobyte uprawnienia ważne są nie tylko w Polsce, ale na terenie całej UE, więc możesz rozszerzyć swoją działalność o inne kraje.

 

Tłumaczeniowa

Zawód tłumacza jest aktualnie jednym z najlepiej opłacanych, zaś osoby znające język obcy w stopniu umożliwiającym przekład tekstów, poszukiwane są przez pracodawców z różnych dziedzin. Szczególnie dobrą pozycją na rynku cieszą się tłumacze specjalistyczni. Z myślą o twojej przyszłej karierze pomożemy ci osiągnąć mistrzostwo w tłumaczeniu tekstów dotyczących licznych obszarów życia, w tym techniki, medycyny, ekonomii czy sztuki. Nauczysz się także tłumaczeń wymagających lekkiego pióra i zgrabnego doboru słów, z obszarów takich jak media czy popkultura. Dowiesz się, jakich narzędzi komputerowych i internetowych używać, aby sobie tę pracę ułatwić.

 

Język obcy w biznesie

Osoby znające języki obce są poszukiwane przez pracodawców głównie w kontekście prowadzenia relacji biznesowych z kontrahentami-obcokrajowcami. Tymczasem język biznesowy różni się znacznie od potocznego czy literackiego. To właśnie z myślą o studentach marzących o karierze w dużych korporacjach, powstała specjalizacja język obcy w biznesie. Poznasz specyfikę wykorzystania j. niemieckiego w bezpośrednich relacjach z kontrahentami, jak również zasady prowadzenia biznesowej korespondencji. Nauczysz się odczytywać teksty specjalistyczne, artykuły w prasie ekonomicznej, poznasz terminologię z zakresu gospodarki, prawa, finansów i zarządzania.

 

Język obcy w turystyce

W ramach tej specjalizacji oferujemy PŁATNE PRAKTYKI ZA GRANICĄ.

Branża turystyczna oferuje szerokie perspektywy zawodowe i możliwość dobrze płatnej pracy, w dodatku w różnych ciekawych miejscach na świecie. Umożliwia to zdobycie kompetencji pracownika linii lotniczych, pilota wycieczek czy rezydenta biura podróży w obcym kraju. Dzięki temu kierunkowi poznasz zarówno specjalistyczne słownictwo, jak i zasady świadczenia usług turystycznych w obcym kraju. Zwiedzanie masz gratis, a ponadto oferujemy płatne praktyki zagraniczne.

 

SYLWETKA ABSOLWENTA

Absolwenci studiów magisterskich z germanistyki to osoby, które:

  • Znają język niemiecki na poziomie C2, czyli biegle w mowie i w piśmie.
  • Mają kwalifikacje zawodowe w wybranej specjalizacji.
  • Mają rozległą wiedzę uniwersytecką dot. języka niemieckiego, także od strony formalnej i strukturalnej.
  • Rozumieją, tłumaczą i tworzą teksty specjalistyczne i luźne dot. różnych obszarów życia.
  • Są zaznajomieni z historią, kulturą i sztuką narodów porozumiewających się w j. niemieckim.

 

Dyplom ukończenia studiów filologia niemiecka II stopnia oznacza, że posiadasz tytuł magistra z zakresu filologii i możesz dalej się kształcić, np. na którymś z kierunków studiów dyplomowych z bogatej oferty ULT.

 

INFORMACJE DODATKOWE

Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy magistra potwierdzony dyplomem ukończenia wyższych studiów zawodowych na kierunku filologia. Podstawą nauczania w ramach kierunku filologia jest praktyczne kształcenie języka obcego, zorientowane na biegłą jego znajomość, bogactwo słownictwa potocznego i specjalistycznego.

 

Program kształcenia uzupełniają przedmioty z rozbudowanego bloku zajęć kształcenia kierunkowego i ogólnego, które absolwenta ULT mają wyposażyć w wiedze i umiejętności wymagane przez współczesny rynek pracy.

 

ZAPISZ SIĘ ONLINE

Zapisz się już teraz! Dostaniesz od nas więcej informacji.